Prizreni, ka vetëm 6 raste të reja me COVID-19 në kurse ka disa ditë që ka rënie të dukshme në këtë qytet coronavirusi

0

Sot  janë   raportuar 103 raste me COVID-19 janë konfirmuar në Kosovë të enjten. Në Prizren janë shënuar 6 raste të reja.

Kjo është bërë e ditur të premten pasdite në konferencë për shtyp.

Të enjten janë testuar 459 mostra. Numri i të vdekurve ka arritur në 124, kurse të enjten janë shëruar 95 pacientë.

Të enjten ishin gjashtë të vdekur.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 28 raste, komuna Podujevë 16 raste, komuna Ferizaj 12 raste, komuna Mitrovicë 10 raste, komuna Drenas 7 raste, komuna Prizren 6 raste, komuna Gjilan 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Suharekë 3 raste dhe me nga 1 rast komunat: Kaçanik dhe Skenderaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *