Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet/ Këto janë fshatrat e Prizrenit ku nuk do të ketë rrymë

18.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 [kV] Pirana do të ndërprehet: Dalja 10[kV] Krusha(Kodi: 30034011) nga ora 10:00 deri ne ora 15:00 Vendet: fshati Piranë. Arsyeja: Mirëmbajtje preventive. 19.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS 35/10[kV] Zhuri do të ndërprehet: Dalja 10[kV] Poslishta (kodi: 30035006 ) nga ora 09:00 deri 16:00 Vendet: fshatrat: Grazhdanik, Kobajë, Muradem, Nashec (një pjesë), Poslishtë dhe Vlashnjë. Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni. 2. NS 110/10[kV] Theranda do të ndërprehet: Dalja 10[kV] Shpenadia (Kodi: 32000023 ) prej orës 10:00 deri në...

Top postimet

Sport

Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Ylli kosovar dje përfundoi sezonin në Bundesligë me gol në ndeshjen që ëerderi e fitoi 6-1 ndaj Kolnit, shkruan Reporteri.net ëerderi tani ka siguruar ndeshjet e play-out për mbetje në Bundesligë, derisa Miloti nga edicioni i ardhshëm pritet të luajë në një klub tjetër. Sot vushtrriasi feston ditëlindjen e 24-të, derisa faqja zyrtare e Bundesligës e ka uruar me golin që ia kishte shënuar Bayern Munchenit. /Reporteri.net/