Drilon Thaçi  nga Prizreni, fiton  vendi e  tretë në Kampionatin Italian në  kategorinë 81 kg

    Boksieri kosovar  Drilon Thaçi ,djaloshi nga  Prizreni, tashmë  është bërë njëri nga  djemtë e suksese epokale  jashtë  Kosove, Ai sot, në gjysmë finale pas një meçi shumë të fort dhe të barabartë ,por me rezultat te ngushtë 29/28 fitoj kundërshtari në raundin e dytë dhe tretë, kurse raundi parë ishte ne favor timin . Kam arritur një sukses shumë të madh për karrierën time. Jam shpallur I 3 në Itali në kategorinë 81 kilogram pas luftërave shumë të forta qe pata kundër kundërshtarëve shumë të mirë në këtë kampionat .Synimi ishte te merrja te artën. Po që nuk ishte fati në anën time .Ju faleminderit te gjithëve për urimet dhe suportin qe ma përkrahni gjithmonë nuk do ndalem me kaq pasi kam shumë ndeshje tjera. Në  dhjetor më pret kampionati radhës që është për senior   Drilon Thaçi  në  Kampionatin Italia ‘’Under 22 –Maschike’’ u nderua me  medaljen e bronztë  dhe ka marrë vendin e tretë ne Itali në kampionatin e boksit, Driloni djaloshi vetme 20 vjeçar, tashmë është një shpresë madhe e boksit  botëror. Djaloshi që nderoi Kovën e Prizrenin meriton një vëmendje më të madhe./qendrapress.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.