Tërmeti i fortë në Shqipëri që u ndje edhe në Kosovë, epiqendrën e kishte në Pukë.

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri. EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km.Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Tiranën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.