Home Lajme

Category: <span>Lajme</span>

Post
Mbytet edhe një Kosovar në plazhin e Shëngjinit

Mbytet edhe një Kosovar në plazhin e Shëngjinit

     Një shtetas nga Kosova ka gjetur vdekjen në plazhin e Shëngjinit në Shqipëri, pasditen e sotme, njofton Insajderi. Bëhet e ditur se viktima është grua 71 vjeçare nga qyteti i Podujevës. “Më datë 15.07.2020, në Shëngjin, Lezhë është mbytur në det shtetasja Sh.L.,71 vjeçe, banues në Podujevë, Kosovë”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë....

Post
SHQETËSUESE GJENDJA EPIDEMIKE NË PRISHTINË: MBI NJË MIJË RASTE AKTIVE ME COVID-19

SHQETËSUESE GJENDJA EPIDEMIKE NË PRISHTINË: MBI NJË MIJË RASTE AKTIVE ME COVID-19

Shqetësuese gjendja epidemike në Prishtinë: Mbi një mijë raste aktive me Covid-19Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, është deklaruar rreth rritjes së numrit të rasteve pozitive me Covid-19 në kryeqytet, për çka Gashi thotë se shifrat mbeten shqetësuese. I pari i Shëndetësisë në kryeqytet përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se...

Post
Lëvizja Vetëvendosje erdhi në pushtet, në mënyrë të kontestueshme dhe atë duke kritikuar në mënyrë frontale ,e tash bene  hargjime enorme

Lëvizja Vetëvendosje erdhi në pushtet, në mënyrë të kontestueshme dhe atë duke kritikuar në mënyrë frontale ,e tash bene hargjime enorme

Shaqir Totaj kryetar i deges se PDK takon mediat dhe pohon”Lëvizja Vetëvendosje erdhi në pushtet, në mënyrë të kontestueshme dhe atë duke kritikuar në mënyrë frontale dhe arrogante, çdo gjë pothuajse pa sens të shijes së mirë edhe për gjërat të cilat nuk kanë qenë dashur as të kritikohen. Premtonin hiç më pak se mrrekullira...

Post
DITA E TRETË E INTERVISTIMIT TË THAÇIT NË HAGË

DITA E TRETË E INTERVISTIMIT TË THAÇIT NË HAGË

Dita e tretë e intervistimit të Thaçit në Hagë Rreth 12 orë brenda dy ditësh, presidenti i vendit Hashim Thaçi është intervistuar nga Dhomat e Specializuara në Hagë, njofton Insajderi. Për dallim nga dita e hënë kur Thaçi pas intervistimit 6 orësh dha një deklaratë të shkurtër për media, mbrëmë ai nuk u deklaruar fare....

Post
VDES NJË 35 VJEÇAR NË VENDIN E PUNËS

VDES NJË 35 VJEÇAR NË VENDIN E PUNËS

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mitrovicë. Vdes një 35 vjeçar në vendin e punës Në Mitrovicë ka ndodhur vdekur një 35 vjeçar në vendin e punës, gjatë pasditës së të martës. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ku ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00, ku më pas 35...

Post
Ndahet nga jeta Shtjefën Laçi anëtarë shumëvjeçar i SHKA “AGIMI” dhe  eventeve tjera  kulturore

Ndahet nga jeta Shtjefën Laçi anëtarë shumëvjeçar i SHKA “AGIMI” dhe eventeve tjera kulturore

          Sot, u nda nga jeta Shtjefen Laçi anëtarë shumëvjecar i SHKA AGIMI. Kryesia e Shoqërisë i shprehë ngushllime familjarëve dhe të gjithë atyre anëtarëve që me vite bashkëpunuan me Shtjefnin.  Vdekja e arsimtarit Shtjefën Laçi  ka pikëlluar shumë prizrenas  Ishte  njeri modest,i qetë dhe i dashtur prej gjithë nxënësëve dhe bashkëpunëtorëve. Ndihmoi në krijimin...

Post
LAMTUMIRÊ BASHKËLUFTËTARI IM BACA AVDYL HAMELI  Shkruan:Mrs.Rrahim Bekteshi,ish komandat i luftës  për liri

LAMTUMIRÊ BASHKËLUFTËTARI IM BACA AVDYL HAMELI Shkruan:Mrs.Rrahim Bekteshi,ish komandat i luftës për liri

Me pikëllim tê thellë ju njoftojë se ka ndërruar jetë bashkëluftëtari ynë  dhe njëri ndër bashkëluftëtarët më të moshuar Avdyl Hameli. Varrimi të ndjerit u bë  14 Korrik 2020 në ora 13:00 nê fshatin Mazrrek. Baca Avdyl edhe pse në moshë të shtyer ishte i mobilizuar nga Bosnja në rradhët e UÇK-sé, një njeri atdhetarët, ...

Post
Letra  me mallin e atdheut nga  poetja  nga Izmiri

Letra me mallin e atdheut nga poetja nga Izmiri

  Këtë letër  po e  botojmë nga  Shpresa Gashi Zurnaci , pa asnjë ndërhyrje  as  ortografike, për të mësuar mallin e madh, që ka  e kishte poetja  Shpresa , që tashmë është emër I njohur I letërsisë  shqipe, që jeton e vepron ne Izmir të Turqisë.      “  Isha nxënëse e shkollës së  mesmesm kur u...

Post
IKSHPK NDRYSHON ORARIN E PUBLIKIMIT TË REZULTATEVE ME COVID-19

IKSHPK NDRYSHON ORARIN E PUBLIKIMIT TË REZULTATEVE ME COVID-19

IKShPK ndryshon orarin e publikimit të rezultateve me COVID-19 Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër rezultatet për COVID-19 do të publikohen në ora 15:00. Ishtë bërë praktikë që këto rezultate të publikohen në fund të ditës, por ky ritëm do të ndryshojë. “Me qëllim të informimit në një kohë sa më...

Post
Presidenti Thaçi do të intervistohet edhe sot nga Specialja

Presidenti Thaçi do të intervistohet edhe sot nga Specialja

Presidenti Hashim Thaçi do të intervistohet edhe sot nga Gjykata Speciale. Thaçi dje pas intervistimit më shumë pesë orë nga Specialja deklaroi para mediave se ka dëgjuar shkëmbimet mes avokatit të tij, Pierre-Richard Prosper dhe prokurorëve, shkruan Reporteri.net. “Unë sot (dje) kam dëgjuar shkëmbimet e teknaliteteve të ndryshme mes avokatit z. Prosper dhe prokurorëve, çështjet...