Home Lajme

Category: <span>Lajme</span>

Post
Takime me talent të rinj

Takime me talent të rinj

Pas një dite të ngjeshur me shumë takime, jo rastësisht po e publikoj takimin me talentin e ri muzikor Arbnor Gashin, një rap artist shumë premtues, me emrin muzikor “Redian”. Arbnori deri tani ka publikuar 3 këngë shumë të mira të zhanrit “RnB”. Arbnori deri tani ka qenë votues i VV-së, mirëpo pas keqqeverisjes dhe...

Post
Kurti iu bën thirrje serbëve që të mos i bllokojnë rrugët në veri: Vuçiq ishte në dijeni për skadimin e marrëveshjes

Kurti iu bën thirrje serbëve që të mos i bllokojnë rrugët në veri: Vuçiq ishte në dijeni për skadimin e marrëveshjes

                           Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar sërish rreth gjendjes në vendkalimet kufitare, ku serbët po protestojnë kundër masës së reciprocitet për targa.Kurti iu ka bërë thirrje serbëve që të mos i bllokojnë rrugët, teksa ka shtuar se vendimi për reciprocitet për targa është i drejtë. “Njësia Speciale ndodhet atje për t’i mbrojtur policët...

Post
Totaj në Teqen e Sheh Kadriut: Më 17 tetor do të ndalet keqqeverisja e Haskukës

Totaj në Teqen e Sheh Kadriut: Më 17 tetor do të ndalet keqqeverisja e Haskukës

                           Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, thotë se keqqeverisja duhet të ndalet në Prizren.Ai, në një takim që ka pasur Teqen e Sheh Kadriut në Has, premtoi se do t’i realizojë kërkesat e qytetarëve.“PDK në Has është gati për ta bërë ndryshimin e madh. Me vullnetin, përgatitjen e punën e palodhshme...

Post
Quni viziton ‘Lirinë’ e Prizrenit

Quni viziton ‘Lirinë’ e Prizrenit

                   Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar Klubin Futbollistik “Liria”.Ai, pas kritikoi pushtetin aktual, premtoi mbështetje për këtë klub të futbollit.“Edhe këtu qeveria lokale ka dështuar të ofroj përkujdesjen e nevojshme. Projekti i ndërtimit të stadiumit dhe objekteve përcjellëse është stopuar nga komuna, pa dhënë asnjë shpjegim”, tha Quni.“Objektet e...

Post
Zafir Berisha: Hapësirat publike do t’i kthehen qytetarëve

Zafir Berisha: Hapësirat publike do t’i kthehen qytetarëve

                  Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar lagjen “Ortakoll” të qytetit. Ai, ka premtuar se hapësirat publike të kësaj lagjeje do t’i kthehen qytetarëve.“ Pas 17 tetorit, trotuaret, hapësirat e gjelbërta, parkingjet, do t’i rikthehen qytetarëve të kësaj lagjeje, ndërsa zhurma nuk do ta pengojë...

Post
Ministria e Shëndetësisë fillon lansimin e certifikatave elektronike të vaksinimit kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë fillon lansimin e certifikatave elektronike të vaksinimit kundër COVID-19

Qytetarët e Kosovës të cilët janë vaksinuar kundër COVID-19 mund të shkarkojnë certifikatën elektronike të vaksinimit, njofton Shqip.com. Përmes një njoftimi, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se për ta shkarkuar certifikatën elektronike, qytetarët duhet të ndjekin procedurën e ngjashme sikurse të caktimit të terminit për vaksinë kundër Coronavirusit, duke u qasur në llogarinë e Kosova.“Me...

Post
FITORJA E PDK-SË NË PRIZREN ËSHTË FITORE EDHE TREGTARËVE DHE TË GJITHË ATYRE QË E DUAN PRIZRENIN

FITORJA E PDK-SË NË PRIZREN ËSHTË FITORE EDHE TREGTARËVE DHE TË GJITHË ATYRE QË E DUAN PRIZRENIN

 FITORJA E PDK-SË NË PRIZREN ËSHTË FITORE EDHE TREGTARËVE DHE TË GJITHË ATYRE QË E DUAN PRIZRENIN                        Pasi që tradicionalisht e mërkura është Ditë tregu për Prizrenin, kandidati për Kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së Shaqir Totaj, i shoqëruar edhe nga dy kandidate për Kuvendin e Prizrenit znj. Ymran Fusha dhe znj. Vlora...

Post
Masar Shala, njeriu që dha kontribut me vlerë.

Masar Shala, njeriu që dha kontribut me vlerë.

Sot u mbushën 6 vjet, kur veprimtari Masar Shala shkoi në jetën e përjetshme. Në vitet ’90, Masari ishte aktiv në Parlamenti Rinor, Partinë Parlamentare e KLMDLNJ. Gjithashtu kontribuoi edhe në aksionin e faljes së gjaqeve, shoqatën “Nëna Terezë”, Këshillin për Emergjencë dhe veprimtari të tjera të kohës.  Ishte njeri me integritet, parime dhe ndjenjë të...

Post
Osmani i kërkon presidentit të Kostarikës të lobojë për njohjen e Kosovës

Osmani i kërkon presidentit të Kostarikës të lobojë për njohjen e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka kërkuar homologut të saj nga Kostarika, Carlos Alvarado Quesada, të lobojë për njohjen e pavarësisë së Kosovës.Me Alvarado Quesada, ajo është takuar në vazhdën e takimeve me liderë botërorë, në margjina të sesionit të 76-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara (UNGA) në New York.Osmani e ka falënderuar...

Post
Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë: Reciprociteti për targa u imponua nga Serbia

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë: Reciprociteti për targa u imponua nga Serbia

Deputeti shqiptar i Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi, thotë se vendimi i marrë nga Qeveria e Kosovës për reciprocitetin e targave me Serbinë është i drejtë, pasi një vendim i tillë është imponuar nga Serbia – e cila nuk ka respektuar marrëveshjet e nënshkruara me Kosovën në Bruksel, transmeton Insajderi.com.Kamberi thotë se po ka vonesa...