Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post

Xhaka shënon supergol ndaj Tottenhamit  

Granit Xhaka e ka shënuar golin e tretë për Arsenalin ndaj Tottenhamit. Xhaka bëri një depërtim të bukur në 16-metërsh për të shënuar për rezultatin 3:1 në minutën e 67-të. Tottenhami është me një lojtar më pak nga minuta e 62-të, pas ndëshkimit me të kuq të Emerson Royal.

Post
Klubi ‘’Liria’’ tashmë seriozisht  kërkon fitore

Klubi ‘’Liria’’ tashmë seriozisht  kërkon fitore

   Klubi  Futbollistik‘’Liria’’ tashmë seriozisht  kërkon fitore, e këtë . Sot, na e konfirmoi edhe Kryetari i këtij klubi Qemajl Krasniqi, cili   nja informoi së më  kryetarin e  komunës  Shaqir Totaj, dhe drejtori i Kulturës e Sportit Adem Morian.  Bashkë me  pronarin e  klubit ‘’Lira’’ po bëhen gati të  nisen  për ti vizituar  lojtarët   që...

Post
Përkujtohet Naim Rexhepi, nga  miku i tij Besnik Dauti        

Përkujtohet Naim Rexhepi, nga  miku i tij Besnik Dauti        

            Kaluan 23 vjet nga vrasja mizore ( në masakrën e Celinës)e shokut tim Naim REXHEPI bashkë me vëllaun e tij Dërgutin dhe disa dhjetëra civil të pafajshëm. Naimi ka qenè njeri i qetë,i shoqërueshëm,human dhe atdhetar i devotshëm. Qysh nga protestat e 89- tës ,ai u angazhua mè tere fuqinë në gjetjen e mënyrave...

Post
Nga kampion i bodibildingut në Kosovë e ish-Jugosllavi, Esat Kica sot është një fermer

Nga kampion i bodibildingut në Kosovë e ish-Jugosllavi, Esat Kica sot është një fermer

                                        Esat Kica ka qenë kampion i Kosovës, Serbisë dhe ish-Jugosllavisë në bodibilding, por sot ka përfunduar krejtësisht në një profesion tjetër, që për shumë kë ka qenë një befasi.Traditën familjare e kishte në teknologji dhe madje ishin pionerë të servisimit të televizorëve.Por, ai u bë më i njohur në sportin e bodibildingut, ku arriti...

Post
Vdes në moshë të re, kampioni i shumëfishtë i Kosovës në hendboll

Vdes në moshë të re, kampioni i shumëfishtë i Kosovës në hendboll

                  Ka vdekur në moshën 39-vjeçare kampioni i shumëfishtë i Kosovës në hendboll dhe ish-reprezentuesi Valbon Shala.Lajmi për vdekjen e shalës është bërë i ditur nga skuadra e tij e dikurshme KH Besa.“E nderuara familje e Valbon Shalës ! Lajmi për vdekjen e Valbonit na ka pikëlluar të gjithëve , jemi të shokuar. Ju shprehim...

Post
Kosovën e uron edhe Lorik Cana: Gëzuar, u bëfsh Shqipëri!

Kosovën e uron edhe Lorik Cana: Gëzuar, u bëfsh Shqipëri!

                         Ish-kapiteni dhe legjenda e Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka uruar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.Kosova sot shënon 14-vjetorin e Pavarësisë, e shpallur më 17 shkurt të vitit 2008.Ish-mbrojtësi shqiptar në këtë ditë të veçantë të shtetit të Kosovës ka shpërndarë betimin e ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Urimi i plotë i Lorik...

Post
Skitari Albin Tahiri arrin rezultatin më të mirë në histori të Kosovës

Skitari Albin Tahiri arrin rezultatin më të mirë në histori të Kosovës

                          Skitari Albin Tahiri, ka arritur rezultatin më të mirë në histori të Kosovës.Tahiri u rendit i 15-ti në Lojërat Olimpike Dimërore.“Kjo është pozita më e mirë në karrierën e tij në Lojërat Olimpike Dimërore dhe po ashtu rezultati më i mirë për Kosovën”. Njoftimi i plotë: Albin Tahiri i 15-ti, arrin rezultatin më të...

Post
Kiana Kryeziu: Jam krenare që mund ta përfaqësoj vendin tim në Lojërat Olimpike.

Kiana Kryeziu: Jam krenare që mund ta përfaqësoj vendin tim në Lojërat Olimpike.

Kiana Kryeziu është kosovarja e parë që po garon në Lojërat Olimpike Dimërore.Kiana Kryeziu, është sportistja e parë nga Kosova që garon në Lojërat Olimpike Dimërore. “Ëndrrat bëhen realitet”, thotë Kryeziu, e cila do të garojë në Pekin.“Në vendin tim, skijimi ka filluar të zhvillohet ngadalë, por sigurisht ka plane për pista dhe qendra skijimi”,...

Post
Çlirim Reçica emër i madh i futbollit kombëtar dhe Evropian.

Çlirim Reçica emër i madh i futbollit kombëtar dhe Evropian.

          Urime  Çlirim Reçica, për ekipin e ri FSV Frankfurt 1899! Krenohemi me ty e tërë familja Reçica.  Kështu shkruajnë  familjarët Suksese pafund,vetëm vazhdo… ‘. Kurse  suksesi  për  këtë talent  tashmë është evident Me Çlirim Reçica, FSV Frankfurt ka përfunduar nënshkrimin e tretë të ri të periudhës aktuale të transferimit. 22-vjeçar  ka luajtur për herë...

Post
Futbolli në zi, ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i klubit të Elbasanit

Futbolli në zi, ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i klubit të Elbasanit

                              Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i “KF Elbasani”, Arben Laze.Mësohet se Laze ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. Arben Laze kishte dhjetë ditë i shtruar në spital si pasojë e problemeve shëndetësore që kishte shfaqur së fundmi, ndërsa ka ndërruar jetë pak para mesnatës si pasojë e një goditje...

  • 1
  • 2
  • 6