Home admin

Author: admin

Post
Takime me talent të rinj

Takime me talent të rinj

Pas një dite të ngjeshur me shumë takime, jo rastësisht po e publikoj takimin me talentin e ri muzikor Arbnor Gashin, një rap artist shumë premtues, me emrin muzikor “Redian”. Arbnori deri tani ka publikuar 3 këngë shumë të mira të zhanrit “RnB”. Arbnori deri tani ka qenë votues i VV-së, mirëpo pas keqqeverisjes dhe...

Post
Kurti iu bën thirrje serbëve që të mos i bllokojnë rrugët në veri: Vuçiq ishte në dijeni për skadimin e marrëveshjes

Kurti iu bën thirrje serbëve që të mos i bllokojnë rrugët në veri: Vuçiq ishte në dijeni për skadimin e marrëveshjes

                           Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar sërish rreth gjendjes në vendkalimet kufitare, ku serbët po protestojnë kundër masës së reciprocitet për targa.Kurti iu ka bërë thirrje serbëve që të mos i bllokojnë rrugët, teksa ka shtuar se vendimi për reciprocitet për targa është i drejtë. “Njësia Speciale ndodhet atje për t’i mbrojtur policët...

Post
Totaj në Teqen e Sheh Kadriut: Më 17 tetor do të ndalet keqqeverisja e Haskukës

Totaj në Teqen e Sheh Kadriut: Më 17 tetor do të ndalet keqqeverisja e Haskukës

                           Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, thotë se keqqeverisja duhet të ndalet në Prizren.Ai, në një takim që ka pasur Teqen e Sheh Kadriut në Has, premtoi se do t’i realizojë kërkesat e qytetarëve.“PDK në Has është gati për ta bërë ndryshimin e madh. Me vullnetin, përgatitjen e punën e palodhshme...

Post
Quni viziton ‘Lirinë’ e Prizrenit

Quni viziton ‘Lirinë’ e Prizrenit

                   Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar Klubin Futbollistik “Liria”.Ai, pas kritikoi pushtetin aktual, premtoi mbështetje për këtë klub të futbollit.“Edhe këtu qeveria lokale ka dështuar të ofroj përkujdesjen e nevojshme. Projekti i ndërtimit të stadiumit dhe objekteve përcjellëse është stopuar nga komuna, pa dhënë asnjë shpjegim”, tha Quni.“Objektet e...

Post
Zafir Berisha: Hapësirat publike do t’i kthehen qytetarëve

Zafir Berisha: Hapësirat publike do t’i kthehen qytetarëve

                  Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar lagjen “Ortakoll” të qytetit. Ai, ka premtuar se hapësirat publike të kësaj lagjeje do t’i kthehen qytetarëve.“ Pas 17 tetorit, trotuaret, hapësirat e gjelbërta, parkingjet, do t’i rikthehen qytetarëve të kësaj lagjeje, ndërsa zhurma nuk do ta pengojë...

Post
Evropë  tashmë e rikonfirmuat se kush është Vuçiçi e me këtë edhe  dëshminë e dështimit-Shkruan;Katriot Frengi

Evropë tashmë e rikonfirmuat se kush është Vuçiçi e me këtë edhe dëshminë e dështimit-Shkruan;Katriot Frengi

           Paralajmërimi i shumë  shqiptarëve  nga sfera politike  e po ashtu edhe nga  ajo e lapsit, keni  pasur paralajmërime  të shpeshta se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq,nuk është  person që  ka besë e ka  dëshirë e vullnet  që me Kosovën të bëjë  dialog  paqe. .Por  së fundi u deshtë që apeli nga Hungaria,’’ se pala...

Post
Ministria e Shëndetësisë fillon lansimin e certifikatave elektronike të vaksinimit kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë fillon lansimin e certifikatave elektronike të vaksinimit kundër COVID-19

Qytetarët e Kosovës të cilët janë vaksinuar kundër COVID-19 mund të shkarkojnë certifikatën elektronike të vaksinimit, njofton Shqip.com. Përmes një njoftimi, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se për ta shkarkuar certifikatën elektronike, qytetarët duhet të ndjekin procedurën e ngjashme sikurse të caktimit të terminit për vaksinë kundër Coronavirusit, duke u qasur në llogarinë e Kosova.“Me...

Post
FITORJA E PDK-SË NË PRIZREN ËSHTË FITORE EDHE TREGTARËVE DHE TË GJITHË ATYRE QË E DUAN PRIZRENIN

FITORJA E PDK-SË NË PRIZREN ËSHTË FITORE EDHE TREGTARËVE DHE TË GJITHË ATYRE QË E DUAN PRIZRENIN

 FITORJA E PDK-SË NË PRIZREN ËSHTË FITORE EDHE TREGTARËVE DHE TË GJITHË ATYRE QË E DUAN PRIZRENIN                        Pasi që tradicionalisht e mërkura është Ditë tregu për Prizrenin, kandidati për Kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së Shaqir Totaj, i shoqëruar edhe nga dy kandidate për Kuvendin e Prizrenit znj. Ymran Fusha dhe znj. Vlora...

Post
Çaste poetike me poeten: Teuta Shaqiraj

Çaste poetike me poeten: Teuta Shaqiraj

Prag mbrëmjeje.. ________________________________ Mirembrema ti mik shpirto i trazuar! Mbahu ti vëlla, mbahu, me mendimin e rrudhur! Dashuro ti dashuro ti jetën me buzën dritheruar! Spiranca ngulur kushedi në ç’port ankoruar.. , . Mirëmbrëma edhe ti zemër munguar mes yjeve! Vrapojnë copëza kujtimesh lëndinave me hapin e engjejve. Mirëmbrëma ti mall i djegur tinëzisht shkrepur...

Post
Takimi me Ali Martinaj, që mbahet mend,pohon Islam Ukaj

Takimi me Ali Martinaj, që mbahet mend,pohon Islam Ukaj

                    Njërin ndër takimet e shumta, të cilin për nga rëndësia e tij do e mbaj mend shumë gjatë, është takimi me Ali Martinaj nga lagjja Arbana, i cili që nga viti 2002 vuan nga sëmundja e sklerozës, ku si pasojë e saj tani e pothuajse 20 vite, fatkeqësisht ka mbet i palëvizshëm.  Me Aliun...