LDK: Shkarkimi i Valdete Dakës është i papranueshëm – rrezikon edhe pavarësinë e mbarëvajtjen e Zgjedhjeve Lokale

LDK: Shkarkimi i Valdete Dakës është i papranueshëm – rrezikon edhe pavarësinë e mbarëvajtjen e Zgjedhjeve Lokale

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka reaguar për shkarkimin e Valdete Dakës nga pozita e Kryetares së KQZ-së, nga presidentja e vendit Vjosa Osmani.Përmes një komunikate, LDK thotë se me shqetësim të madh e ka pritur vendimin e sotëm të Presidentes së Kosovës për ndërprerjen arbitrare të mandatit të Kryesueses së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, e cila, sipas vlerësimeve të përgjithshme, këtë detyrë e ka ushtruar në mënyrë të pavarur dhe profesionale.Lidhja Demokratike e Kosovës, vendimin për ndrërpreje të mandatit të kryesueses së KQZ-së, në prag të zgjedhjeve lokale, e konsideron si të pabazuar dhe me argumente të...

Top postimet

Sport

Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Ylli kosovar dje përfundoi sezonin në Bundesligë me gol në ndeshjen që ëerderi e fitoi 6-1 ndaj Kolnit, shkruan Reporteri.net ëerderi tani ka siguruar ndeshjet e play-out për mbetje në Bundesligë, derisa Miloti nga edicioni i ardhshëm pritet të luajë në një klub tjetër. Sot vushtrriasi feston ditëlindjen e 24-të, derisa faqja zyrtare e Bundesligës e ka uruar me golin që ia kishte shënuar Bayern Munchenit. /Reporteri.net/