Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post
Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

                             Christian Eriksen, i cili u rrëzuar në fushë kundër Finlandës të shtunën, mbetet në spital, por ka folur me shokët e tij të ekipit dhe u shfaq në humor të mirë. Në një konferencë për shtyp të dielën, trajneri i Danimarkës zbuloi se ekipi kishte folur me lojtarin dhe se ai shfaqte në gjendje...

Post
Shqipëria e pathyeshme për Uellsin

Shqipëria e pathyeshme për Uellsin

Shqipëria ka arritur ta ndalë me barazim pa gola Uellsin në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot në Cardiff. Kuqezinjtë arritën të mbesin të pathyeshëm përballë uellsianëve.Në pjesën e parë Manaj pati mundësi të artë, por e shpërdoroi atë. Në të dytën, Uellsi e mori dominimin total të ndeshjes duke rrezikuar vazhdimisht, por mbrojtja kuqezi nuk...

Post
Prishtina kampion i Superligës në futboll, fillon festa nëpër rrugët e kryeqytetit

Prishtina kampion i Superligës në futboll, fillon festa nëpër rrugët e kryeqytetit

Klubi i futbollit Prishtina është shpallur kampion i ri i Superligës së Kosovës pas tetë vitesh pritjeje. Skuadra e trajneri Zekirija Ramadani triumfoi me rezultat 2-1 ndaj Gjilanit duke e siguruar kështu edhe matematikisht titullin edhe pse është edhe një ndeshje deri në mbylljen e kampionatit.Tifozët e Prishtinës, të njohur si “Plisat” tashmë kanë filluar...

Post
Petrit Hoxhaj jep dorëheqje nga LDK-ja

Petrit Hoxhaj jep dorëheqje nga LDK-ja

Kuvendari i LDK-së, Petrit Hoxhaj, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e këtij subjekti politik.. Postimi i plote? Te? nderuar miq ,perkrahës ,siq e dini unë edhe si familje që nga themelimi i LIDHJES DEMOKTRATIKE TE KOSOVES jemi angazhuar ,une personalisht qe nga Forumi Rinor. Ne zgjedhjet e 2013 isha kandidat per asamble edhe...

Post
Ylli fiton ndeshjen e parë ndaj Pejës

Ylli fiton ndeshjen e parë ndaj Pejës

Ylli ka shënuar fitore ndaj Pejës në udhëtim 75:83 (16:22, 17:20, 22:19, 20:22), në finalen e parë të “Play-offit” në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll.                       Pesë minutat e parë ishin të barabartë, por më pas mysafirët krijojnë epërsi prej 10 pikësh, 10:20, megjithatë, vendasit nuk dorëzohen duke ngushtuar shifrat në 16:20, kurse...

Post
UEFA dënon financiarisht nëntë klubet që hoqën dorë nga Superliga Evropiane

UEFA dënon financiarisht nëntë klubet që hoqën dorë nga Superliga Evropiane

Nëntë nga klubet themeluese të Superligës Evropiane, duke përfshirë ‘gjashtën e madhe’ të Ligës Premier , u është dhënë një ndëshkim financiar nga shtëpia e futbollit evropian, UEFA.Të nëntë ekipet – Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspur, AC Milan, Inter Milan dhe Atletico Madrid – kanë vendosur të rikthehen në garat...

Post
Një rus bën histori me Shqipërinë, ngre lart flamurin kuqezi në kampionatin Europian

Një rus bën histori me Shqipërinë, ngre lart flamurin kuqezi në kampionatin Europian

Gjimnasti me origjinë ruse dhe i natyralizuar si shqiptar, Matvei Petrov ka shpallur Shqipërinë kampione Europe në gjimnastikën artistike.Kompeticioni që po mbahet në Izmir të Turqisë ka parë Petrov të ngrejë lart flamurin kuqezi. Kjo është hera e parë që Shqipëria arrin këtë rezultat, duke u ngjitur në shkallën më të lartë të podiumit. I...

Post
Shuhet futbollisti legjendar Diego Armando Maradona

Shuhet futbollisti legjendar Diego Armando Maradona

Maradona ka vdekur si pasojë e një arresti kardiovaskular në shtëpinë e tij në Tigre, provincë e Buenos Airos. Vdekja erdhi pasi ai bëri një operim në kokë Pas shumë problemeve me shëndetin Diego Armando Maradona ka vdekur sot sipas disa mediave argjentinase. Lajmin e parë për këtë vdekje e ka bërë mediumi “Clarin deportes” derisa...

Post
Befasohet Liverpool, West Ham kalon në epërsi në “Anfield”

Befasohet Liverpool, West Ham kalon në epërsi në “Anfield”

Është duke u zhvilluar takimi i javës së shtatë në Premier Ligën angleze mes Liverpoolit dhe West Ham United, raporton Insporti. Të parët që kanë kaluar në epërsi janë mysafirët pas një goditje të bukur nga zona e 16 metërshit nga ana e Pablo Fornals në minutën e 10-të të takimit.

  • 1
  • 2
  • 5