Home Lajme

Category: <span>Lajme</span>

Post
AVDULLAH HOTI: KAM KËRKUAR TË ZBARDHET ÇËSHTJA E TË PAGJETURVE

AVDULLAH HOTI: KAM KËRKUAR TË ZBARDHET ÇËSHTJA E TË PAGJETURVE

Avdullah Hoti: Kam kërkuar të zbardhet çështja e të pagjeturve Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth takimit me presidentin serb, Aleksander Vuçiq, në Bruksel, duke thënë se në atë takim ka kërkuar hapur që të zbardhet çështja e të pagjeturve, njofton Insajderi. Në emisionin “Presing”, në televizionin T7, Hoti ka thënë “se e...

Post
PAS KTHIMIT NË KOSOVË, PRESIDENTI HASHIM THAÇI PRITET ME BROHORITJE NGA MIJERA QYTETARË

PAS KTHIMIT NË KOSOVË, PRESIDENTI HASHIM THAÇI PRITET ME BROHORITJE NGA MIJERA QYTETARË

               Pas kthimit në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi pritet me  brohoritje nga mijëra qytetarë Pas qëndrimit katër ditor në Hagë, Hashim Thaçi është kthyer në Kosovë ku me të mbërritur në pikën kufitare Morinë-Vërmicë, është pritur nga mijëra qytetarë,deputetë  soqata të dala nga  lufta dhe  qyetarë e vetranë  Të organizuar dhe të pajisur me mjete...

Post
Prizreni, ka vetëm 6 raste të reja me COVID-19 në kurse ka disa ditë  që ka rënie të dukshme në  këtë qytet coronavirusi

Prizreni, ka vetëm 6 raste të reja me COVID-19 në kurse ka disa ditë që ka rënie të dukshme në këtë qytet coronavirusi

Sot  janë   raportuar 103 raste me COVID-19 janë konfirmuar në Kosovë të enjten. Në Prizren janë shënuar 6 raste të reja. Kjo është bërë e ditur të premten pasdite në konferencë për shtyp. Të enjten janë testuar 459 mostra. Numri i të vdekurve ka arritur në 124, kurse të enjten janë shëruar 95 pacientë. Të...

Post
SHKA “AGIMI”NË SHENJË KUJTIMI KUJTON ZEF KRASNIQIN

SHKA “AGIMI”NË SHENJË KUJTIMI KUJTON ZEF KRASNIQIN

          Me pikëllim të thellë morëm lajmin se ditë më parë  ndërroj jetë  anëtarit i devotshëm i  SHKA “AGIMI” të Prizrenit, Zef Kolë Krasniqi. Ai ishte njeri ndër anëtaret e kësaj shoqëri që nga themelimi. Zef Kolë Krasniqi u lind  më 1 mars 1929 në Prizren. Për herë të parë filloi të  punojë  në Shtypshkronjën...

Post
Thaçi sot kthehet nga Haga, djali i tij u bën thirrje qytetarëve që të dalin e ta presin në Morinë

Thaçi sot kthehet nga Haga, djali i tij u bën thirrje qytetarëve që të dalin e ta presin në Morinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot pritet të kthehet në Kosovë pas 4 ditësh intervistimi nga Dhomat e Specializuar në Hagë. Kështu ka bërë të ditur djali i tij, Endrit Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Instagram ku ju ka bërë thirrje qytetarëve që të mblidhen sonte në orën 19:30 për t’i uruar mirëseardhje...

Post
APELI I IKSHPK-SË: VAZHDONI TË MBANI DISTANCËN FIZIKE DHE MASKAT

APELI I IKSHPK-SË: VAZHDONI TË MBANI DISTANCËN FIZIKE DHE MASKAT

Apeli i IKSHPK-së: Vazhdoni të mbani distancën fizike dhe maskat Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike edhe njëherë ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të vendit, që të bartin maskat dhe të respektojnë masat e tjera kundër Covid-19 në mënyrë strikte, pasi që konsideron se rreziku nga përhapja e pandemisë është ende i madh. IKSHPK vlerëson...

Post
THAÇI PËRFUNDON INTERVISTIMIN NË SPECIALE: NUK KAM BËRË ASNJË LLOJ KRIMI APO SHKELJE TË PRETENDUARA

THAÇI PËRFUNDON INTERVISTIMIN NË SPECIALE: NUK KAM BËRË ASNJË LLOJ KRIMI APO SHKELJE TË PRETENDUARA

Thaçi përfundon intervistimin në Speciale: Nuk kam bërë asnjë lloj krimi apo shkelje të pretenduara Pas intervistimit të sotëm në Hagë, ku është dita e katërt radhazi që po merret në pyetje, Presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para medieve në lidhje me këtë intervistim në Dhomat e Specializuara në Hagë. Thaçi ka deklaruar...

Post
TAKIMI I RADHËS HOTI-VUÇIQ PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI, MBAHET NË SHTATOR

TAKIMI I RADHËS HOTI-VUÇIQ PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI, MBAHET NË SHTATOR

Takimi i radhës Hoti-Vuçiq për dialogun Kosovë-Serbi, mbahet në shtator Pas takimit që u zhvillua sot midis të Dërguarit të Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është bërë e ditur që takimi i radhës i tyre për çështjen e dialogut do...

Post
Ka ndërruar jetë Prof Fadil Vezaj, e përkujtojnë Dega e LDK-së dhe shumë bashkëpunëtorë

Ka ndërruar jetë Prof Fadil Vezaj, e përkujtojnë Dega e LDK-së dhe shumë bashkëpunëtorë

   Pas një sëmundje  të shkurtër  ka ndërruar jetë Prof, Fadil Vezaj, një  profesor  shembull i një  intektuali dhe  një profesori  si dhe njëherit edhe  veprimtar I dalluar  poliitik në kuadër të  LDK-së. Prof Vezaj ishte njëri nga  mësimdhënësit që  ka bërë shumë për arsimi  shqip, Duke qenë  professor i dalluar që  në kohën kur...