Home Politike

Category: <span>Politike</span>

Post
Haradinaj: Specialja sulmoi bazën e UÇK-së, së shpejti nisim peticionin për zhbërjen e kesaj gjykate

Haradinaj: Specialja sulmoi bazën e UÇK-së, së shpejti nisim peticionin për zhbërjen e kesaj gjykate

Propozim-aktakuza nga Prokurori i Dhomave të Specializuara ndaj ish-drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Madje, Organizata e Veteranëve të UÇK-së, së bashku me ish të burgosurit politikë, kanë paralajmëruar protestë më 9 korrik për të shprehur pakënaqësitë...

Post
Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj – Halimaj zhvillon bisedë virtuale me Ambasadorin Kosnett

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj – Halimaj zhvillon bisedë virtuale me Ambasadorin Kosnett

Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Albulena Balaj – Halimaj, sot ka zhvilluar një bisedë virtuale me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, z.Philip S. Kosnett. Me Ambasadorin Kosnett diskutuan për zhvillimet aktuale politike, si dhe për situatën me pandeminë COVID-19 në vend. Zëvendëskryeministrja​ Albulena Balaj – Halimaj,  e  ka njoftuar Ambasadorin Kosnett​...

Post
Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare: Aktakuzat nga Serbia e kanë për qëllim rrënimin e shtetësisë së Kosovës

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare: Aktakuzat nga Serbia e kanë për qëllim rrënimin e shtetësisë së Kosovës

            Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare Hisen Berisha, ka komentuar publikimin e propozim-aktakuzës ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, nga Zyra e Prokurorit Special të Dhomave të Specializuara. Berisha në rubrikën Sytë 7 në Klan Kosova tha se që 20 vjet ushtarët e...

Post
KONFERNCA E PRESDIENTIT  THAÇI SHTYHET PËR TË HËNËN

KONFERNCA E PRESDIENTIT THAÇI SHTYHET PËR TË HËNËN

Adresimi i presidentit Hashim Thaçi para opinionit i paraparë për të dielën është shtyrë për ditën e hënë në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Presidentit të Kosovës, përmes një komunikate për media. Ky pritet të jetë adresimi i tij i parë pas njoftimit të Zyrë?s së Prokurorit të Specializuar se më 24...

Post
Presidenti Thaçi lajmërohet nga Tirana: Të dielën ju drejtohem nga zyra ime

Presidenti Thaçi lajmërohet nga Tirana: Të dielën ju drejtohem nga zyra ime

        Presidenti Hashim Thaçi ka konfirmuar se ka aterurar në Aeroportin e Tiranës para pak minutash. Ai ka thënë se të dielën në mbrëmje do të drejtohet nga zyra e tij lidhur me zhvillimet pas ngritjes së aktakuzës, shkruan Reporteri.net. “Sapo kam zbritur në Aeroportin “Nëna Terezë” në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do...

  • 1
  • 4
  • 5