Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post
Petrit Hoxhaj jep dorëheqje nga LDK-ja

Petrit Hoxhaj jep dorëheqje nga LDK-ja

Kuvendari i LDK-së, Petrit Hoxhaj, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e këtij subjekti politik.. Postimi i plote? Te? nderuar miq ,perkrahës ,siq e dini unë edhe si familje që nga themelimi i LIDHJES DEMOKTRATIKE TE KOSOVES jemi angazhuar ,une personalisht qe nga Forumi Rinor. Ne zgjedhjet e 2013 isha kandidat per asamble edhe...

Post
Ylli fiton ndeshjen e parë ndaj Pejës

Ylli fiton ndeshjen e parë ndaj Pejës

Ylli ka shënuar fitore ndaj Pejës në udhëtim 75:83 (16:22, 17:20, 22:19, 20:22), në finalen e parë të “Play-offit” në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll.                       Pesë minutat e parë ishin të barabartë, por më pas mysafirët krijojnë epërsi prej 10 pikësh, 10:20, megjithatë, vendasit nuk dorëzohen duke ngushtuar shifrat në 16:20, kurse...

Post
UEFA dënon financiarisht nëntë klubet që hoqën dorë nga Superliga Evropiane

UEFA dënon financiarisht nëntë klubet që hoqën dorë nga Superliga Evropiane

Nëntë nga klubet themeluese të Superligës Evropiane, duke përfshirë ‘gjashtën e madhe’ të Ligës Premier , u është dhënë një ndëshkim financiar nga shtëpia e futbollit evropian, UEFA.Të nëntë ekipet – Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspur, AC Milan, Inter Milan dhe Atletico Madrid – kanë vendosur të rikthehen në garat...

Post
Një rus bën histori me Shqipërinë, ngre lart flamurin kuqezi në kampionatin Europian

Një rus bën histori me Shqipërinë, ngre lart flamurin kuqezi në kampionatin Europian

Gjimnasti me origjinë ruse dhe i natyralizuar si shqiptar, Matvei Petrov ka shpallur Shqipërinë kampione Europe në gjimnastikën artistike.Kompeticioni që po mbahet në Izmir të Turqisë ka parë Petrov të ngrejë lart flamurin kuqezi. Kjo është hera e parë që Shqipëria arrin këtë rezultat, duke u ngjitur në shkallën më të lartë të podiumit. I...

Post
Shuhet futbollisti legjendar Diego Armando Maradona

Shuhet futbollisti legjendar Diego Armando Maradona

Maradona ka vdekur si pasojë e një arresti kardiovaskular në shtëpinë e tij në Tigre, provincë e Buenos Airos. Vdekja erdhi pasi ai bëri një operim në kokë Pas shumë problemeve me shëndetin Diego Armando Maradona ka vdekur sot sipas disa mediave argjentinase. Lajmin e parë për këtë vdekje e ka bërë mediumi “Clarin deportes” derisa...

Post
Befasohet Liverpool, West Ham kalon në epërsi në “Anfield”

Befasohet Liverpool, West Ham kalon në epërsi në “Anfield”

Është duke u zhvilluar takimi i javës së shtatë në Premier Ligën angleze mes Liverpoolit dhe West Ham United, raporton Insporti. Të parët që kanë kaluar në epërsi janë mysafirët pas një goditje të bukur nga zona e 16 metërshit nga ana e Pablo Fornals në minutën e 10-të të takimit.

Post
Liria fiton në Drenas –            Drenasi-Liria 0:2

Liria fiton në Drenas – Drenasi-Liria 0:2

Golin e parë e shënoi Blendi Memaj (’75), pas asistimit të Ragip Thaqit, që depërtoi në zonë. Për 0:2 ishte krosimi i Egzon Krasniqit, ndërsa pas devijimit, autogol shënoi Sinani (’83). Ardian Hoti paraprakishtë qëlloi traversën. Liria, pati dhe disa raste tjera. ‘Fitore me rëndësi për kthimin e vetëbesimit.Ne, sidomos në ndeshjet e fundit problem...

Post
Sot fillon sezoni i ri në Ligën e Evropës – Milani, Arsenali, Roma dhe Tottenhami fillojnë rrugëtimin drejt trofeut

Sot fillon sezoni i ri në Ligën e Evropës – Milani, Arsenali, Roma dhe Tottenhami fillojnë rrugëtimin drejt trofeut

Sot (e enjte) fillon edicioni i ri 2020/21 në garën e dytë ekipore evropiane të njohur si Liga e Evropës. Sezoni i fundit në Ligën e Evropës ishte mjaft interesant, ndërsa në fund Sevilla u kurorëzua me trofe, pasi mposhti në finale Interin. Megjithatë, edhe ky sezon pritet të jetë po aq interesant sa i...

Post
Kur do ta mbrojë titullin, Haxhi Krasniqi?

Kur do ta mbrojë titullin, Haxhi Krasniqi?

Robin Krasniqi, pritet të rikthehet në ring më shpejt sesa që ishte menduar. Boksieri nga Juniku, do ta mbrojë titullin e Botës gjatë muajit janar më së largu gjatë muajit shkurt. Promoteri i SES, Ulf Steinforth ka thënë se do të diskutojë me të dyja palët dhe do të vendosë për një datë të mundshme....

Post
KRASNIQI DEKOROHET NGA THAÇI ME MEDALJE

KRASNIQI DEKOROHET NGA THAÇI ME MEDALJE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Medaljen Presidenciale të Meritave” boksierin, Robin Haxhi Krasniqi, i cili që nga e shtuna mbanë titullin kampion i botës në versionin WBA/IBO, njofton Insajderi. Krasniqi ka njoftuar se nesër do të mbajë një konferencë për mediat kosovare për të folur më shumë rreth meçit historik që ia...