Home Sport sport

Category: <span>sport</span>

Post
Kosovën e uron edhe Lorik Cana: Gëzuar, u bëfsh Shqipëri!

Kosovën e uron edhe Lorik Cana: Gëzuar, u bëfsh Shqipëri!

                         Ish-kapiteni dhe legjenda e Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka uruar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.Kosova sot shënon 14-vjetorin e Pavarësisë, e shpallur më 17 shkurt të vitit 2008.Ish-mbrojtësi shqiptar në këtë ditë të veçantë të shtetit të Kosovës ka shpërndarë betimin e ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Urimi i plotë i Lorik...

Post
Futbolli në zi, ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i klubit të Elbasanit

Futbolli në zi, ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i klubit të Elbasanit

                              Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i “KF Elbasani”, Arben Laze.Mësohet se Laze ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. Arben Laze kishte dhjetë ditë i shtruar në spital si pasojë e problemeve shëndetësore që kishte shfaqur së fundmi, ndërsa ka ndërruar jetë pak para mesnatës si pasojë e një goditje...

Post
Ekzekutohet me breshëri plumbash boksieri me origjinë shqiptare

Ekzekutohet me breshëri plumbash boksieri me origjinë shqiptare

     Një atentat me armë zjarri ka ndodhur rreth 1 orë më parë në Greqi, ku viktimë ka mbetur boksieri i njohur me origjinë shqiptare, Haris Kontogiorgis.Sipas informacioneve të mediave greke, 35 vjeçari është qëlluar me breshëri kallashnikovi në afërsi të palestrës ku stërvitej. Policia dyshon se ekzekutimi është bërë nga vrasës profesionistë, ndërsa shkaku...

Post
Drilon Thaçi  nga Prizreni, fiton  vendi e  tretë në Kampionatin Italian në  kategorinë 81 kg

Drilon Thaçi nga Prizreni, fiton vendi e tretë në Kampionatin Italian në kategorinë 81 kg

    Boksieri kosovar  Drilon Thaçi ,djaloshi nga  Prizreni, tashmë  është bërë njëri nga  djemtë e suksese epokale  jashtë  Kosove, Ai sot, në gjysmë finale pas një meçi shumë të fort dhe të barabartë ,por me rezultat te ngushtë 29/28 fitoj kundërshtari në raundin e dytë dhe tretë, kurse raundi parë ishte ne favor timin ....

Post
Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

                             Christian Eriksen, i cili u rrëzuar në fushë kundër Finlandës të shtunën, mbetet në spital, por ka folur me shokët e tij të ekipit dhe u shfaq në humor të mirë. Në një konferencë për shtyp të dielën, trajneri i Danimarkës zbuloi se ekipi kishte folur me lojtarin dhe se ai shfaqte në gjendje...

Post
Shqipëria e pathyeshme për Uellsin

Shqipëria e pathyeshme për Uellsin

Shqipëria ka arritur ta ndalë me barazim pa gola Uellsin në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot në Cardiff. Kuqezinjtë arritën të mbesin të pathyeshëm përballë uellsianëve.Në pjesën e parë Manaj pati mundësi të artë, por e shpërdoroi atë. Në të dytën, Uellsi e mori dominimin total të ndeshjes duke rrezikuar vazhdimisht, por mbrojtja kuqezi nuk...