Home Sport sport

Category: <span>sport</span>

Post
Drilon Thaçi  nga Prizreni, fiton  vendi e  tretë në Kampionatin Italian në  kategorinë 81 kg

Drilon Thaçi nga Prizreni, fiton vendi e tretë në Kampionatin Italian në kategorinë 81 kg

    Boksieri kosovar  Drilon Thaçi ,djaloshi nga  Prizreni, tashmë  është bërë njëri nga  djemtë e suksese epokale  jashtë  Kosove, Ai sot, në gjysmë finale pas një meçi shumë të fort dhe të barabartë ,por me rezultat te ngushtë 29/28 fitoj kundërshtari në raundin e dytë dhe tretë, kurse raundi parë ishte ne favor timin ....

Post
Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

                             Christian Eriksen, i cili u rrëzuar në fushë kundër Finlandës të shtunën, mbetet në spital, por ka folur me shokët e tij të ekipit dhe u shfaq në humor të mirë. Në një konferencë për shtyp të dielën, trajneri i Danimarkës zbuloi se ekipi kishte folur me lojtarin dhe se ai shfaqte në gjendje...

Post
Shqipëria e pathyeshme për Uellsin

Shqipëria e pathyeshme për Uellsin

Shqipëria ka arritur ta ndalë me barazim pa gola Uellsin në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot në Cardiff. Kuqezinjtë arritën të mbesin të pathyeshëm përballë uellsianëve.Në pjesën e parë Manaj pati mundësi të artë, por e shpërdoroi atë. Në të dytën, Uellsi e mori dominimin total të ndeshjes duke rrezikuar vazhdimisht, por mbrojtja kuqezi nuk...