Presidenti i Sllovenisë të hënën për vizitë në Kosovë

                        Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndrojë për vizitë të hënën në Kosovë. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga zyra e tij.Sipas komunikatës, Pahor do të ketë një vizitë në Serbi të dielën, ndërkaq të hënën do të jetë në Kosovë, raportojnë mediet e huaja.Ai pritet në takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti. Ndërkaq, të dielën në Serbi ai do të takojë presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.