Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post
Liria fiton në Drenas –            Drenasi-Liria 0:2

Liria fiton në Drenas – Drenasi-Liria 0:2

Golin e parë e shënoi Blendi Memaj (’75), pas asistimit të Ragip Thaqit, që depërtoi në zonë. Për 0:2 ishte krosimi i Egzon Krasniqit, ndërsa pas devijimit, autogol shënoi Sinani (’83). Ardian Hoti paraprakishtë qëlloi traversën. Liria, pati dhe disa raste tjera. ‘Fitore me rëndësi për kthimin e vetëbesimit.Ne, sidomos në ndeshjet e fundit problem...

Post
Sot fillon sezoni i ri në Ligën e Evropës – Milani, Arsenali, Roma dhe Tottenhami fillojnë rrugëtimin drejt trofeut

Sot fillon sezoni i ri në Ligën e Evropës – Milani, Arsenali, Roma dhe Tottenhami fillojnë rrugëtimin drejt trofeut

Sot (e enjte) fillon edicioni i ri 2020/21 në garën e dytë ekipore evropiane të njohur si Liga e Evropës. Sezoni i fundit në Ligën e Evropës ishte mjaft interesant, ndërsa në fund Sevilla u kurorëzua me trofe, pasi mposhti në finale Interin. Megjithatë, edhe ky sezon pritet të jetë po aq interesant sa i...

Post
Kur do ta mbrojë titullin, Haxhi Krasniqi?

Kur do ta mbrojë titullin, Haxhi Krasniqi?

Robin Krasniqi, pritet të rikthehet në ring më shpejt sesa që ishte menduar. Boksieri nga Juniku, do ta mbrojë titullin e Botës gjatë muajit janar më së largu gjatë muajit shkurt. Promoteri i SES, Ulf Steinforth ka thënë se do të diskutojë me të dyja palët dhe do të vendosë për një datë të mundshme....

Post
KRASNIQI DEKOROHET NGA THAÇI ME MEDALJE

KRASNIQI DEKOROHET NGA THAÇI ME MEDALJE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Medaljen Presidenciale të Meritave” boksierin, Robin Haxhi Krasniqi, i cili që nga e shtuna mbanë titullin kampion i botës në versionin WBA/IBO, njofton Insajderi. Krasniqi ka njoftuar se nesër do të mbajë një konferencë për mediat kosovare për të folur më shumë rreth meçit historik që ia...

Post
Robin Krasniqi është KAMPION BOTE, nokauton Dominic Bosel në raundin e tretë

Robin Krasniqi është KAMPION BOTE, nokauton Dominic Bosel në raundin e tretë

Robin Krasniqi është duke zhvilluar luftën ndaj Dominic Bosel për titullin e më të mirit në botë në kategorinë e mesme, shkruan Insporti. Bosel është kampion bote në kategorinë WBA dhe sonte lufton për ta mbrojtur titullin e tij kundër Krasniqit. Robin Krasniqi ka treguar formë të mirë sivjet duke fituar disa ndeshje. Sonte është...

Post
Vedat Muriqi do të grumbullohet për ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut

Vedat Muriqi do të grumbullohet për ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut

Kosova po bëhet gati për njërën nga ndeshjet më të mëdha në histori të saj, ajo me përballjen me Maqedoninë e Veriut. Me 8 tetor Kosova udhëton drejt Shkupit për t’u ndeshur me Maqedoninë në kuadër të ndeshjes gjysmëfinales së Ligës së Kombeve për kualifikim në Kampionatin Evropian. Ditëve të fundit ekipi ynë është përballur...

Post
Gavazaj konfirmon largimin nga Kukësi, flet për të ardhmen e tij

Gavazaj konfirmon largimin nga Kukësi, flet për të ardhmen e tij

Enis Gavazaj nuk është më futbollist i Kukësit. Ai nga Dinamo Minks vitin e kaluar iu bashkua skuadrës shqiptare, por këtë edicion vendosi të ndahet për të nisur një aventurë të re. Gavazaj në një bisedë për “Zeri.info” ka thënë se nga Kukësi u larguan pas një marrëveshje të dyanshme me skuadrën shqiptare. “Vendosem ta...

Post
Vidal te Interi, ka marrëveshje mes klubeve

Vidal te Interi, ka marrëveshje mes klubeve

    Sky Sport Italia shkruan se Arturo Vidal do të jetë në Itali nesër (e diel) për testet mjekësore te Interi, pasi klubet ka rënë dakord për transferimin e tij për 1 milion euro, njofton Insajderi. Barcelona dëshiron që të lirojë mesfushorin dhe për këtë ka pranuar që të paguhen vetëm 1 milion euro, plus...

Post
MSH ende pa vendim ndaj kërkesës së FFK-së, sot ose nesër do të vendoset

MSH ende pa vendim ndaj kërkesës së FFK-së, sot ose nesër do të vendoset

Superliga e Kosovës, por edhe ligat tjera janë në pritje të vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për të lejuar aktivitetin. FFK ka përgatitur një protokoll për mbrojtje nga COVID-19, ku tregohet se si do të funksionojnë klubet në pandemi gjatë ndeshjeve dhe stërvitjeve. Telegrafi ka mësuar se protokolli i FFK-së tashmë është dorëzuar në MSH...

Post
Klubet shqiptare në aksion, sot Liga e Evropës frymon shqip

Klubet shqiptare në aksion, sot Liga e Evropës frymon shqip

E enjtja është dita e madhe e futbollit shqiptar në arenën evropiane, pasi plot gjashtë skuadra shqiptare do të zbresin sot në fushë në kuadër të Ligës së Evropës në raundin e dytë kualifikues.  Kampioni i Kosovës, Drita, tri skuadra të Kategorisë Superiore e Shqipërisë dhe dy skuadra shqiptare të Maqedonisë së Veriut do të...