Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post
Milot Rashica në Champions League

Milot Rashica në Champions League

Sulmuesi anësor i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica është emri më i përfolur i mediave në vendin tonë, si dhe në shumë media në Gjermani. Klubi i Werder Bremen, ka konfirmuar se Miloti me shumë gjasa do të largohet nga klubi i tyre dhe se ata janë në bisedime me klube të ndryshme, për shërbimet...

Post
Arbanasi  tani me stadium  të standardeve ndërkombëtare me  vlerë mbi 540 mijë euro

Arbanasi tani me stadium të standardeve ndërkombëtare me vlerë mbi 540 mijë euro

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Emilija Redzepi, sot kanë përuruar stadiumin e futbollit në fshatin Sërbicë. Haskuka në një postim në Facebook ka thënë se Prizreni ka qenë gjithmonë vatër nga ku kanë dalë futbollistët e njohur. “Për të vazhduar këtë traditë,...

Post
Auto Klubi I Prizrenit I pamposhtur edhe në Arenën Ndërkombëtare

Auto Klubi I Prizrenit I pamposhtur edhe në Arenën Ndërkombëtare

          Lidhur  me garat automobilistike nderkombetare e kategorizuar nga FIA-CEZ, që perfunduan me triumfin e ekipit prizrenase duke fituar 3 vende te para ne kategorite perkatese duke lërë pas 10 garuesit maqedonas dhe polonez poashtu edhe garuesit nga Kosovva I kënaqur me suksesin ë treguar kryetari I klubit Sefidin Kaçamaku e cekë organizim europian nga...

Post
Pirelli mund t’i ndihmojë Interit që ta transferojë Messin

Pirelli mund t’i ndihmojë Interit që ta transferojë Messin

Shefi ekzekutiv i Pirellit, Marco Tronchetti, ka thënë se sponsori i Interit mund t’u ndihmojë Nerazzurrëve që ta transferojnë superyllin e Barcelonës, Lionel Messi, por edhe presidenti i zikaltërve, Steven Zhang, duhet të bëjë përpjekje maksimale. E ardhmja e argjentinasit është vënë sërish në pikëpyetje, ndërsa është spekuluar se kapiteni i Blaugranëve mund të largohet...

Post
Ballkani vazhdon ëndrrën për titull

Ballkani vazhdon ëndrrën për titull

Ballkani mori fitore me rezultat 5:1, falë het-trikut të shënuar nga Blend Baftiu, në ndeshjen kundër Dukagjinit, që radhitet në fund të tabelës, për ta vazhduar kështu ëndrrën për titull të kampionit këtë sezon. Ballkani i Ismet Munishit e nisi ndeshjen kundër Dukagjinit në Klinë në orën 17:00, i vetëdijshëm se s’duhet të lejojë befasi...

Post
Ronaldo: Kisha nevojë për një gol nga goditja e dënimit

Ronaldo: Kisha nevojë për një gol nga goditja e dënimit

    Cristiano Ronaldo e ka pranuar se ka pasur nevojë për të shënuar gol nga goditja e dënimit, që është e para me fanellën e Juventusit. Sulmuesi portugez shënoi pas 43 përpjekjeve, në fitoren e Juventusit nga Torino (4-1). CR7 kishte bërë 43 përpjekje në të gjithë garat gjatë dy sezoneve të fundit, por u...

Post
Probleme për Interin

Probleme për Interin

              Pas një periudhe ambientimi, që u ndërpre edhe nga pandemia Covid-19, Victor Moses filloi të tregojë vlerat e tij me fanellën e Interit, pasi në dy ndeshjet e fundit ishte bërë protagonist pozitiv i skuadrës së Antonio Contes. Një asist për golin e fitores në Parma dhe disa shpërthime radhazi e një penallti e...

Post
NUK ËSHTË JUVENTUS E AS INTER SKUADRA ME MË SË SHUMTI GOLA NË SERIE A

NUK ËSHTË JUVENTUS E AS INTER SKUADRA ME MË SË SHUMTI GOLA NË SERIE A

            Nuk është Juventus e as Inter skuadra me më së shumti gola në Serie A Ndonëse Juventus lider në Serie A dhe ekip kampion për tetë vjet rresht, nuk është skuadra që po shënon gola më së shumti këtë sezon në kampionatin italian. As Inter e as Lazio nuk e kanë këtë epitet si...

Post
Mundësi e artë që basketbollistet të luajnë në arenën ndërkombëtare 20 minuta

Mundësi e artë që basketbollistet të luajnë në arenën ndërkombëtare 20 minuta

    Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. Propozimi duhet të miratohet edhe në Bordin e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). Ideja është që Kosova të marrë pjesë vitin e ardhshëm në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, ku marrin pjesë...