E mërkura poetike me poeten;-Bjondina AGOLLI

Ma Thuaj Ti

Etjen shuaj me cigare
Mos mendoj një çast pèr ty
Për çudi mè djeg fare
Ngela duke menduar për T,dy

Digjet ndjenja qè ka lind
Duke tè parè vetëm ty
Nuk gënjejnë jo sytë e mi
Shpirti lexon çmendon ti

Nuk mè lodh aspak mendimi
Jam reale dhe po e shpreh
Di tè dua edhe pritjen
Është e ëmbël dhe ja vlen

Dashuritë e vërteta nuk
Nuk i Gjen Nèpèr Gazeta
Lindin me shikim te parè
Zemren time ta kam falè

Mbaje ashtu si di ti
Është e pastër si Hajmali
Ledhatoje me rrahjet e tua
Por mè thuaj edhe unë tè dua.

/www.qendrapress.com/