HASHIM THAÇI NUK LË KOMENT – VEÇ NDRYSHON FOTON E BALLINËS NË FACEBOOK

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ende nuk e ka komentuar aktakuzën që i ka ardhur nga Gjykata Speciale, ku akuzohet për 100 të vrarë, njofton Insajderi.

Ai akuzohet bashkë edhe me Kadri Veselin e Partisë Demokratike të Kosovës dhe nëntë persona të tjerë që ende nuk u është bërë emri publik.

Thaçi, veprimin e vetëm që e ka bërë deri tani, është ndryshimi i fotos së ballinës në Facebook.

Ai ka postuar një fotografi me begraund të zi dhe me logon e Ushtrisë Çlirimtare në qendër të fotos.

Thaçi, pritet të dal me një konferencë për media të deklarohet për aktakuzat ndaj tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *