Liria fiton në Drenas –            Drenasi-Liria 0:2

Golin e parë e shënoi Blendi Memaj (’75), pas asistimit të Ragip Thaqit, që depërtoi në zonë.

Për 0:2 ishte krosimi i Egzon Krasniqit, ndërsa pas devijimit, autogol shënoi Sinani (’83).

Ardian Hoti paraprakishtë qëlloi traversën.

Liria, pati dhe disa raste tjera.

‘Fitore me rëndësi për kthimin e vetëbesimit.Ne, sidomos në ndeshjet e fundit problem e kemi realizimin.Sikur të ishim më efikas në vijën e parë dhe të kishim dhe fat, do kishim marrë edhe fitore tjera.Veçmas në ndeshjen e fundit në Prizren, ku patëm shumë raste me Dukagjinin.Besoj që e kemi kaluar krizën e realizimit’, tha autori golit të parë Blendi Memaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.