Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post
Pirelli mund t’i ndihmojë Interit që ta transferojë Messin

Pirelli mund t’i ndihmojë Interit që ta transferojë Messin

Shefi ekzekutiv i Pirellit, Marco Tronchetti, ka thënë se sponsori i Interit mund t’u ndihmojë Nerazzurrëve që ta transferojnë superyllin e Barcelonës, Lionel Messi, por edhe presidenti i zikaltërve, Steven Zhang, duhet të bëjë përpjekje maksimale. E ardhmja e argjentinasit është vënë sërish në pikëpyetje, ndërsa është spekuluar se kapiteni i Blaugranëve mund të largohet...

Post
Ballkani vazhdon ëndrrën për titull

Ballkani vazhdon ëndrrën për titull

Ballkani mori fitore me rezultat 5:1, falë het-trikut të shënuar nga Blend Baftiu, në ndeshjen kundër Dukagjinit, që radhitet në fund të tabelës, për ta vazhduar kështu ëndrrën për titull të kampionit këtë sezon. Ballkani i Ismet Munishit e nisi ndeshjen kundër Dukagjinit në Klinë në orën 17:00, i vetëdijshëm se s’duhet të lejojë befasi...

Post
Ronaldo: Kisha nevojë për një gol nga goditja e dënimit

Ronaldo: Kisha nevojë për një gol nga goditja e dënimit

    Cristiano Ronaldo e ka pranuar se ka pasur nevojë për të shënuar gol nga goditja e dënimit, që është e para me fanellën e Juventusit. Sulmuesi portugez shënoi pas 43 përpjekjeve, në fitoren e Juventusit nga Torino (4-1). CR7 kishte bërë 43 përpjekje në të gjithë garat gjatë dy sezoneve të fundit, por u...

Post
Probleme për Interin

Probleme për Interin

              Pas një periudhe ambientimi, që u ndërpre edhe nga pandemia Covid-19, Victor Moses filloi të tregojë vlerat e tij me fanellën e Interit, pasi në dy ndeshjet e fundit ishte bërë protagonist pozitiv i skuadrës së Antonio Contes. Një asist për golin e fitores në Parma dhe disa shpërthime radhazi e një penallti e...

Post
NUK ËSHTË JUVENTUS E AS INTER SKUADRA ME MË SË SHUMTI GOLA NË SERIE A

NUK ËSHTË JUVENTUS E AS INTER SKUADRA ME MË SË SHUMTI GOLA NË SERIE A

            Nuk është Juventus e as Inter skuadra me më së shumti gola në Serie A Ndonëse Juventus lider në Serie A dhe ekip kampion për tetë vjet rresht, nuk është skuadra që po shënon gola më së shumti këtë sezon në kampionatin italian. As Inter e as Lazio nuk e kanë këtë epitet si...

Post
Mundësi e artë që basketbollistet të luajnë në arenën ndërkombëtare 20 minuta

Mundësi e artë që basketbollistet të luajnë në arenën ndërkombëtare 20 minuta

    Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. Propozimi duhet të miratohet edhe në Bordin e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). Ideja është që Kosova të marrë pjesë vitin e ardhshëm në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, ku marrin pjesë...

Post
Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Ylli kosovar dje përfundoi sezonin në Bundesligë me gol në ndeshjen që ëerderi e fitoi 6-1 ndaj Kolnit, shkruan Reporteri.net ëerderi tani ka siguruar ndeshjet e play-out për mbetje në Bundesligë, derisa Miloti nga edicioni i ardhshëm pritet të luajë në një klub tjetër. Sot vushtrriasi feston ditëlindjen e 24-të, derisa faqja zyrtare e Bundesligës...

  • 1
  • 4
  • 5