Home Sport

Category: <span>Sport</span>

Post
NUK ËSHTË JUVENTUS E AS INTER SKUADRA ME MË SË SHUMTI GOLA NË SERIE A

NUK ËSHTË JUVENTUS E AS INTER SKUADRA ME MË SË SHUMTI GOLA NË SERIE A

            Nuk është Juventus e as Inter skuadra me më së shumti gola në Serie A Ndonëse Juventus lider në Serie A dhe ekip kampion për tetë vjet rresht, nuk është skuadra që po shënon gola më së shumti këtë sezon në kampionatin italian. As Inter e as Lazio nuk e kanë këtë epitet si...

Post
Mundësi e artë që basketbollistet të luajnë në arenën ndërkombëtare 20 minuta

Mundësi e artë që basketbollistet të luajnë në arenën ndërkombëtare 20 minuta

    Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. Propozimi duhet të miratohet edhe në Bordin e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). Ideja është që Kosova të marrë pjesë vitin e ardhshëm në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, ku marrin pjesë...

Post
Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Milot Rashica sot feston ditëlindjen e 24-të

Ylli kosovar dje përfundoi sezonin në Bundesligë me gol në ndeshjen që ëerderi e fitoi 6-1 ndaj Kolnit, shkruan Reporteri.net ëerderi tani ka siguruar ndeshjet e play-out për mbetje në Bundesligë, derisa Miloti nga edicioni i ardhshëm pritet të luajë në një klub tjetër. Sot vushtrriasi feston ditëlindjen e 24-të, derisa faqja zyrtare e Bundesligës...

  • 1
  • 4
  • 5