Ekskluzive: Familja Ademaj kërkon zhvarrosjen e Liridonës

 

                           Gjatë ditë së sotme i është dhënë lamtumira e fundit Liridona Murselit në fshatin Cërmanjë të Gjakovës, që është fshati ku banon familja e bashkëshortit, Naimit.Indeksonline ka raportuar se i dyshuari në këtë vrasje edhe bashkëshorti i saj Naim Murseli, ku para pak çastesh ka pranuar para policisë së ka paguar dorasin për vrasjen e saj.Sipas burimeve të Indeksonline, pas ngjarjeve të fundit familja Ademaj, që është familja e Liridonës, po kërkon zhvarrosjen e vajzës së tyre. Ata duan ta varrosin të bijën në fshatin e tyre në Rracaj. Deri më tani janë arrestuar tre persona në lidhje me këtë ngjarje: Naim Murseli (bashkëshorti i Liridonës), Granit Plava (dorasi), si dhe Kushtrim Kokalla (bashkëpunëtor).