NJË I VDEKUR DHE 5 TË PLAGOSUR NË LIPJAN

0

Një i vdekur dhe 5 të plagosur në Lipjan

Një person ka vdekur dhe janë plagosur pesë të tjerë me armë zjarri në fshatin Hallaq të Lipjanit, njofton Insajderi.

Rasti ka ndodhur rreth orës 07:00 në mëngjesin e sotëm.

Policia konfirmon se ka marrë informacionin “për një plagosje me arme zjarri në fshatin Hallaq i madh të Lipjanit”.

“Bazuar në të dhënat fillestare në këtë vend janë plagosur 6 persona, prej tyre një mashkull , shtetas i Republikës se Kosovës,  i cili nuk mundur tu përballoj plagëve të mara nga arma e zjarrit ka ndërruar jetë”. /Insajderi.com  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *