Ballkani vazhdon ëndrrën për titull

0

Ballkani mori fitore me rezultat 5:1, falë het-trikut të shënuar nga Blend Baftiu, në ndeshjen kundër Dukagjinit, që radhitet në fund të tabelës, për ta vazhduar kështu ëndrrën për titull të kampionit këtë sezon.

Ballkani i Ismet Munishit e nisi ndeshjen kundër Dukagjinit në Klinë në orën 17:00, i vetëdijshëm se s’duhet të lejojë befasi nëse dëshiron ta vazhdojë ëndrrën për titull, pas fitores së Prishtinës të premten, raporton Gazeta Express.

Por, skuadra e Munishit nuk dështoi në qëllimin për të bërë presion ndaj lideres Dritës dhe arriti të marrë fitore bindëse me rezultat 4:0 në Klinë.

Heroi i ndeshjes ishte ylli i skuadrës Blend Baftiu, i cili shënoi het-trik në këtë ndeshje – të parin nga gjuajtja e lirë dhe dy të tjera nga pika e penalltisë. Me këto gola, Baftiu vazhdo

Në fitoren e Ballkanit kontribuoi edhe Ermal Krasniqi, i cili e shënoi një gol të bukur për ta dërguar rezultatin në 3:0, dhe Artur Magani i cili shënoi për 5:0. Ndërsa, golin e ngushëllimit për Dukagjinin e shënoi Granit Elezaj.

Ballkani tani radhitet në pozitën e tretë, mirëpo është me vetëm dy pikë dallim nga Drita, e cila megjithatë s’e ka zhvilluar ende përballjen e kësaj xhiroje. Ndërkohë, Dukagjini mbetet edhe më tutje në fund të tabelës, me vetëm 10 pikë të fituara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *